Dobre, bo polskie

Na stacjach ORLEN nieustannie poszerzamy dostępność produktów wytworzonych w Polsce – dziś jest to aż 85 proc. asortymentu poza paliwowego. Współpracujemy z ok. 140 rodzimymi producentami i zależy nam, żeby ta liczba dalej rosła. Polskie produkty dostępne są na ponad 1,8 tys. stacji ORLEN w Polsce.
Polską żywność charakteryzuje wysoka jakość, szczególnie doceniana przez klientów. Potwierdzeniem tego był duży sukces projektu PKN ORLEN pod nazwą "Spiżarnia Regionów", zainicjowanego we wrześniu 2017 r. we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencją Rynku Rolnego.
Projekt ten został zakończony, ale zastąpiły go kolejne nowe kampanie wspierające krajowe firmy, takie jak „Pij polskie soki”, czy zainaugurowana w ubiegłym roku, już w czasie pandemii kampania „#Wspieramy Polskę”.

Współpraca z krajowymi producentami oznacza korzyści biznesowe nie tylko dla nich, ale także dla PKN ORLEN. Polacy są coraz bardziej świadomymi konsumentami i coraz częściej wybierają produkty rodzimych marek. Jak pokazują badania prawie 90% Polaków do zakupu danego produktu zachęca informacja o jego krajowym pochodzeniu, a 80% badanych uważa, że polskie produkty są lepsze i bardziej ekologiczne. Z kolei 75% Polaków jest zdania, że krajowe koncerny, takie jak PKN ORLEN, powinny aktywnie angażować się we wsparcie polskich producentów. Współpraca biznesowa PKN ORLEN z polskimi producentami jest nie tylko formą nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego, ale także odpowiedzią Koncernu na oczekiwania klientów.

Spiżarnia Regionów

Polskie produkty od regionalnych producentów dostępne na wybranych stacjach paliw ORLEN

• Czy wiecie jak smakuje dany region Polski?
• Czym różni się kuchnia Podlasia od małopolskiej?
• Jakie smaki są charakterystyczne dla Warmii i Mazur?
• Które produkty na Pomorzu wytwarzane są na bazie tradycyjnych receptur?

Wakacyjne podróże to doskonała okazja, aby poznać odpowiedzi na te pytania i rozsmakować się w produktach danego regionu.

Na 590 stacjach dostępne są produkty wytworzone przez lokalnych producentów:

• piwa regionalne
• soki i napoje z polskich owoców
• miody
• lokalne ciastka
• przekąski

Promujemy produkty wpisujące się w zainteresowanie tradycyjnymi, często oryginalnymi recepturami, pochodzącymi od polskich wytwórców.

LISTA STACJI