Przyspieszamy obsługę!

Dbamy o potrzeby podróżujących, dlatego stale udoskonalamy stacje ORLEN, aby były miejscem przyjaznym wszystkim kierowcom: zarówno tym, którzy chcą jak najszybciej ruszyć w dalszą drogę, jak i tym, którzy robią sobie u nas dłuższy postój, aby odpocząć i zjeść posiłek w Stop Cafe lub zrobić zakupy w sklepie.

Obustronne tankowanie auta

Obustronne tankowanie

Wszystkie dystrybutory są zajęte akurat po tej stronie, gdzie w Twoim aucie jest wlew paliwa? Na stacjach ORLEN znaleźliśmy sposób na obustronne tankowanie.

Węże przy naszych dystrybutorach są tak długie, że bez problemu sięgniesz do baku nawet wtedy, gdy podjedziesz z drugiej strony. Wystarczy przeciągnąć wąż i zatankować. Nie trzeba już czekać, aż zwolni się stanowisko po stronie, z której masz bak.

Lista stacji z możliwością obustronnego tankowania

Kolejkowanie nalewu

Jeśli zatankowałeś auto i właśnie zamierzasz zapłacić w kasie lub przy dystrybutorze z ORLEN PAY, pamiętaj, że drobny gest z Twojej strony może zaoszczędzić wiele czasu innym kierowcom spieszącym na wakacje.

Wystarczy, że przeparkujesz auto lub odjedziesz kilka metrów od dystrybutora, aby następny kierowca zaczął tankować z tego samego stanowiska, zanim zapłacisz za paliwo.

Na stacjach ORLEN to możliwe dzięki kolejkowaniu nalewu. Dzieje się tak dlatego, że licznik przy dystrybutorze nie blokuje się na czas płatności. Oznacza to, że jeśli po tankowaniu zwolnisz dystrybutor, zapłacisz za paliwo w kasie lub aplikacją ORLEN PAY, w tym samym czasie następny klient skorzysta z tego samego stanowiska.

Lista stacji z usługą kolejkowania nalewu

Kolejkowanie nalewu

ORLEN PAY

ORLEN PAY

Jeśli jesteś na stacji ORLEN tylko po paliwo, spieszysz się i nie zamierzasz wchodzić do sklepu, docenisz szybkie i wygodne płatności aplikacją VITAY z usługą ORLEN PAY.

Za paliwo, płyny do szyb, płyn do dezynfekcji, a na wybranych stacjach nawet za myjnię, zapłacisz ORLEN PAY. Wystarczy zeskanować QR kod z dystrybutora, zatwierdzić kwotę i można ruszać w dalszą drogę.

Najnowsza wersja ORLEN PAY pozwala m.in. na korzystanie ze zniżek Karty Dużej Rodziny, BiznesTank, a także płacenie przez Apple Pay, Google Pay oraz Blikiem. Ponadto aplikacja umożliwia wgląd do historii transakcji i zbieranie punktów VITAY. Faktury za paliwo są wysyłane na adres e-mail podany podczas rejestracji.

Aby zacząć korzystać z funkcjonalności ORLEN PAY wystarczy krótka rejestracja oraz dodanie karty płatniczej z odblokowaną możliwością płatności internetowych. Aplikacją ORLEN PAY zapłacisz na wszystkich stacjach paliw ORLEN.

Ściągnij aplikację VITAY
lub Orlen Pay
Po zatankowaniu zeskanuj 
kod QR z dystrybutora.
Zweryfikuj dane, zaakceptuj
płatność i ruszaj w drogę.

Mobilny kasjer

Mobilny Kasjer to pracownik stacji paliw, wyposażony w tablet z mobilną aplikacją kasową, drukarkę fiskalną oraz terminal, dzięki którym przyjmuje płatności za paliwo na podjeździe, bezpośrednio po tankowaniu. Pomysł powstał w odpowiedzi na sygnały od naszych klientów, w trosce o ich czas i wygodę.

Usprawnienie służy przede wszystkim rozładowaniu kolejek do dystrybutorów, w okresach nasilonego ruchu na dużych stacjach tranzytowych i w Miejscach Obsługi Podróżnych. Pomoc Mobilnego Kasjera i możliwość płacenia za paliwo i produkty dostępne na podjeździe (np. płyny do spryskiwaczy) bezpośrednio z okna samochodu, docenią z pewnością osoby starsze, niepełnosprawne lub rodzice podróżujący z małymi dziećmi.

Pod względem technicznym aplikacja używana przez Mobilnego Kasjera ma takie same funkcje, jak przy stacjonarnych stanowiskach kasowych. Pozwala m.in. na drukowanie kuponów rabatowych, skanowanie kodów kreskowych z kuponów promocyjnych, wystawianie faktur, a nawet na szybką aktualizację danych rozliczeniowych klienta.

Lista stacji z usługą Mobilny Kasjer

Płacisz kartą płatniczą, kartą FLOTA lub gotówką

Odjeżdzasz

Mobilny kasjer

Płacisz kartą płatniczą, kartą FLOTA lub gotówką

Odjeżdzasz